Leading Manufacturer of slim aluminium partition, slim partition door and black aluminium door partition from Surat.
₹ 600 / sq ft Get Latest Price
| Partition Style | Full Glass |
| System Thickness | 10mm |
| Usage/Application | Office |
| Material | Aluminium Acoustic |
| Infill Material | Glass |
| Insulation | Thermal |
| Surface Treatment | PE Coated |
| Color | Silver |
₹ 600 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Office |
| Color | Gl;ass |
| Size/Dimension | 5 mm |
| Door Open Style | Hinged |
| Design | Standard |
| Material | Glass |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Usage/Application | Office |
| Type Of Door | Hinged |
| Color | Black (Frame) |
| Material | Aluminum((Frame) |
| Country of Origin | Made in India |
| Glass Thickness | 5 mm |
Badrilal Choudhari (CEO)
Tirupati Aluminium & Fabrication
Ground Floor,Plot, No 11/5 Madhavbag,Gandhinagar, Society Bhatar
Surat - 395007, Gujarat, India