Manufacturer of a wide range of products which include frameless office glass partition, office glass partition, toughened glass partitions supplier in surat, aluminium glass partition, aluminium slim profile glass partition supplier in surat and 12mm toughened glass partition.
₹ 180 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Glass |
| Usage/Application | Office |
| Thickness(mm) | 10.0 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 10 Feet |
| Pattern | Plain |
₹ 265 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Office |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangular |
| Material | Glass |
| Design Type | Plain |
| Packaging Type | Box |
₹ 225 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Open Style | Hinged |
| Position | Interior |
| Material | Glass |
₹ 255 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Office |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangular |
| Material | Glass and Aliminium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Square Feet Get Latest Price
| Partition Style | Full Glass |
| System Thickness | 10mm |
| Usage/Application | Office |
| Material | Aluminium Glass |
| Open Style | Hinged |
| Infill Material | Glass |
| Surface Treatment | PE Coated |
| Insulation | Acoustic |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 540 / sq ft Get Latest Price
| Partition Style | Full Glass |
| System Thickness | 25mm |
| Material | Aluminium Acoustic |
| Usage/Application | Office |
| Open Style | Swing |
| Surface Treatment | PVDF Coated |
₹ 280 / Square Feet Get Latest Price
| Glass Type | Toughened |
| Thickness | 12.0 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Application | Doors |
| Height | 9 Feet |
₹ 550 / Sq ft Get Latest Price
| Partition Style | Full Glass |
| System Thickness | 75mm |
| Open Style | Fix Partition |
| Infill Material | Glass |
| Insulation | Thermal |
Get Latest Price
Get Latest Price
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12.0 mm |
| Size | 5 mm |
| Usage/Application | Office |
| Color | Transparent |
| Glass Type | Plain Glass |
| Shape | Curve |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Modiguard |
Badrilal Choudhari (CEO)
Tirupati Aluminium & Fabrication
Ground Floor,Plot, No 11/5 Madhavbag,Gandhinagar, Society Bhatar
Surat - 395007, Gujarat, India