Pioneers in the industry, we offer 5mm aluminum sliding window, 15mm aluminum sliding window and 10mm aluminum sliding window from India.
₹ 220 / sq ft Get Latest Price
| Number of Tracks | 3 Track |
| Profile Series | Heavy Duty Series |
| Frame Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Size/Dimension | 5x3 Feet (LxW) |
| Glass Thickness | 5 mm |
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Number of Tracks | 3 Track |
| Profile Series | Heavy Duty Series |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Frame Material | Aluminium |
| Opening Pattern | Sliding |
| Size/Dimension | 6x4 Feet (LxW) |
| Glass Thickness | 15 mm |
| Position | Exterior |
₹ 385 / Square Feet Get Latest Price
| Number of Tracks | 2 Track |
| Profile Series | Heavy Duty Series |
| Frame Material | Aluminium |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Position | Exterior |
| Open Style | Sliding |
| Size | 4x2 feet (LxW) |
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Number of Tracks | 2 Track |
| Profile Series | Heavy Duty Series |
| Size/Dimension | 10 mm |
| Usage/Application | Office |
| Surface Finish | Polished |
| Opening Pattern | Horizontal |
| Color | Silver |
| Open Style | Swing |
| Frame Material | Aluminium |
| Height | 3 Feet |
| Width | 4 Feet |
Badrilal Choudhari (CEO)
Tirupati Aluminium & Fabrication
Ground Floor,Plot, No 11/5 Madhavbag,Gandhinagar, Society Bhatar
Surat - 395007, Gujarat, India